שניים מהיפים בעצי ארץ ישראל הם החרוב וכליל החורש ושניהם שייכים לאותה משפחה בוטנית. אחד המאפיינים שלה היא שהזרעים של העצים האלה קשים מאד להנבטה מאחר שקליפת הזרע עשויה שכבות קשיחות שמונעות נביטה בתנאים שבהם זרעים רגילים נובטים – מים, חמצן וטמפרטורה מתאימה. לכן באופן טבעי הזרעים נובטים רק שנים אחרי שנשרו לקרקע ונטמנו בה. אם נרצה לגדל מזרעים שתילים של חרוב או כליל החורש נצטרך לבצע טיפול מיוחד כדי לפתוח את קליפת הזעים למים ובכך לאפשר נביטה. כמובן שאפשר לקנות שתילים במשתלה, אבל אם מעדיפים לגדל עצים מזרעים כדאי להכיר את השיטה.

התרמילים שהם פירות החרוב וכליל החורש מבשילים בשלהי הקיץ/תחילת הסתיו – בחודשים אוגוסט וספטמבר. נדע שהם בשלים כאשר התרמילים מתחילים לנשור על הקרקע ואז ניתן ללקט אותם, להוציא מהם את הזרעים ולשמור אותם במקום יבש עד לחורף. בחורף – מאמצע דצמבר עד אמצע פברואר זורעים באדמה אך לפני שנטמון את הזרעים באדמה יש לטפל בהם כדי שיפתחו ויצליחו לנבוט.

הטכניקה המקובלת לפתיחת הזרעים היא להשרות אותם ליממה בקערה אליה שופכים מים רותחים. זרעים שנפתחו יתנפחו לגודל של פי 2-3 מגודלם המקורי ויהיו רכים יותר. אם לא הצלחנו אפשר לחזור על התהליך – לשפוך שוב מים רותחים ולהמתין יממה נוספת. טכניקה נוספת (וקשה יותר לביצוע) היא לשייף את הזרעים כדי לפצוע את הקליפה הקשה ולאחר מכן להשרות אותם במים קרים למשך כמה שעות ולקוות שהזרעים יתנפחו.

כדי לסיים את התהליך ולהגדיל את סיכויי ההנבטה רצוי לצנן את הזרעים. לשם כך נשים אותם במקפיא למשך שבוע בשקית עם קומפוסט. לאחר מכן ניתן לשתול באדמה. השתילה צריכה להיעשות בעומק של כ-1/2 ס”מ.

 

רוצה להגיד משהו?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.