הזנים הנפוצים הזקוקים לקור הם
גאלה (500 מנות), גרני סמית – או בקיצור גרנד – תפוח נפוץ בצבע ירוק כהה ובטעם חמוץ שמתאים לאפיית עוגות תפוחים (400 מנות). גולדן דלישיוס שהוא תפוח צהוב ומתוק מאד (600-700 שעות), פינק ליידי (300-400 שעות), וסטאר קינג, גם הוא זן פופולרי מאד, שנקרא גם רד דלישיוס או חרמון ומגיע לעתים מיבוא (700-800 שעות קור). יונתן – תפוח קטן שצבעו אדום-צהוב (800 שעות קור).

פינק ליידי

פינק-ליידי הוא זן התפוחים המבוקש ביותר בארץ. הוא פותח באוסטרליה ב1973 ואוקלם בישראל בשנת 2000  ומאז ניטעו מטעים רבים בגליל ובגולן. עד מהרה הפך הםינק ליידי לזן המבוקש בישראל, מחירו האמיר והוא החל תפוס את מקומם של זני התפוח הוותיקים ובעיקר את מקומו של זן החרמון (הסטרקינג). בגידולו בארץ התגלתה בעיה קשה כאשר שיעור גבוה מאוד מהפרי (לעתים חצי מהיבול) סובל מסדקים חמורים שמביאים לכך שחלק גדול מהיבול נסדק ומושלך לפח.

בעיית הסדקים נובעת מחום וככל שכדור הארץ הולך ומתחמם הבעיה מחריפה. שורש הבעיה הוא בטמפרטורה גבוהה מדי בשלבים הראשונים של התפתחות הפרי. החודש הראשון הוא קריטי להתפתחותו של התפוח, משום, שבחודש זה נוצרת הקליפה. בארץ החודש הקריטי הזה הוא חודש מאי ולעתים יש בו ימי שרב כבד. כשהטמפרטורה בחודש הראשון להיווצרות הפרי מגיעה ל- 34 מעלות ומעלה נוצרים בוודאות סדקים. פתרון טוב לבעיה הוא לטעת את העצים במקום בו יש עצים גבוהים המטילים על עצי התפוח צל בצהרי היום או לכסות אותם ברשתות צל.

הטיפול בעץ התפוח

שתילה: כמו רוב העצים שותלים בשלהי הסתיו או שלהי החורף לקראת האביב. העץ צפוי להניב פירות אחרי 4 או 5 שנים. צריך לשתול את העצים במקומות עם חשיפה לשמש. בלי שמש ישירה התפוחים לא יקבלו את הצבע והמרקם אליו אנו רגילים, אך אם העץ בשמש מלאה כדאי לכסות בקיץ ברשת צל.

הפריה: חלק מהזנים, כמו ענה, מניבים יותר פרי כאשר יש זן מפרה בסמוך (לענה מתאימים דורסט גולדן, יונתן או עין שמר). יש זנים שלא דורשים הפריה כלל: סמית, יונתן, גאלה, וזהוב.

דילול הפירות – מרבית הפירות גדלים בצבירים של 3-4 תפוחים הצמודים זה לזה. אחר שהפירות מתחילים להתפתח יש לדלל בכל צביר את הפרי המרכזי ובמידת הצורך גם נוספים כדי שיהיה מרווח של 4 ס”מ בין כל פרי ופרי. במטעים נהוג להסיר לפחות חצי מהפירות מכל עץ כדאי שהשאר יגדלו יפה. הפירות מבשילים בסוף הקיץ.

גיזום העצים –  בחורף, כשהעץ בשלכת, מסירים ענפים חולים, ענפים ארוכים מדי או כאלה שגדלים פנימה לתוך נוף העץ.

התפוח נשמר היטב בקירור, והוא מחזיק מעמד גם במסעות ארוכים, ולכן כשאנו קונים תפוח בסופר או אפילו בשוק הוא הגיע למדף לאחר ששהה חודשים ארוכים במקרר תעשייתי גדול, ולעתים לאחר ששונע באוניה במשך כחודש מצידו השני של העולם עד לסופרמרקט שלנו, ולנו הלקוחות אין כל דרך לדעת על מוצאו וקורותיו של התפוח. אך כל זה נחסך ממי שמגדל עצי תפוח בגינתו. גידול עץ תפוח מאפשר לנו להינות מטעמו של תפוח טרי רגע לאחר שנקטף מהעץ.

תפוחים זקוקים לקור

ולכן כמעט כל תפוחי העץ בישראל גדלים במטעים בפסגות הגולן ובמרומי הרי הגליל העליון. מי שרוצה לגדל תפוחים במישור החוף או באזורים אחרים שאינם בהר הגבוה יצטרך לבחור מבין מספר מצומצם מאד של זנים שמותאמים למקומות חמים יותר (ובייחוד מתאים זן הענה), ואם נתעקש דווקא על שתילת אחד הזנים הנפוצים נצטרך להסתפק בפרי שכמותו ואיכותו תהיה דלה וגם משך חיי העץ עלול להיות קצר בשל חשיפה למחלות.

כל זן מאופיין בכמות מנות הקור השנתית המינימלית הנדרשת לתת פרי. לפי אחד המודלים מודדים מנות קור בכמות השעות בחורף בהן הטמפרטורה אינה עולה על 7 מעלות. כל שעה בה הטמפרטורה בין 7 ל10 מעלות נותנת חצי מנת קור ובמידה והטמפרטורה עולה על 18 מעלות מתבטלות כל מנות הקור שנצברו ביממה הקודמת.במטעים מסחריים משתמשים גם בחומרים כימיים שוברי תרדמה במידה והחורף לא קר דיו.

זני התפוחים

זנים שניתן לגדל באזור פחות קר
ענה מסתפק ב200 שעות קור ולכן הוא הזן המועדף לגידול במישור החוף ובעמקים. הענה הוא זן ישראלי ייחודי שפותח במיוחד לאזורים חמים וכיום הוא מגודל בכל רחבי תבל. נוכל לדעת שתפוח ענה בשל וניתן לקטוף אותו כאשר הלחי שלו הופכת מירוקה לוורודה.

תפוח ענה בשל עם לחי ורודה

זהוב שגם הוא פופולרי והבשלתו מאוחרת יחסית (100-200 מנות קור). דורסטס גולדן שצבעו ירוק בהיר עם לחי אדומה הגיע מאיי הבהאמה ועל כן מסתפק בפחות מ100 מנות קור.

התפוח של עץ גן העדן

רוב האנשים חושבים שעץ גן העדן מסיפור אדם וחווה הוא תפוח ומתפלאים לגלות שהתפוח לא מוזכר כלל בסיפור  המפורסם. התפוח מוזכר פעמים אחדות במקרא ונראה שלא היה עץ מבוית, כמו בפסוק משיר השירים “כתפוח בעצי היער כן דודי בין הבנים בצלו חמדתי וישבתי ופריו מתוק לחכי” ועל כן משערים שהתפוח של המקרא הוא עץ העוזרר שנפוץ בחורש הטבעי של צפון הארץ ופירותיו דומים לתפוחים קטנים. עוד על עץ העוזרר.

רוצה להגיד משהו?

2 תגובות

  1. עמיחי חזן

    שלום וברכה. תודה רבה על המידע.

    הינה: האם מספיק שרק לחי אחת נהיית ורודה והשאר ירוק וקשה כדי לקטוף?

    והאם לאחר הקטיפה הפרי ממשיך להבשיל?

  2. asaf

    כן אפשר לקטוף את התפוח כשהוא מתחיל להיות ורוד. תפוחים ממשיכים להבשיל גם אחרי הקטיף. דרך אגב זה לא המצב בכל הפירות – למשל אפרסקים, פירות הדר, ענבים ואפרסמון – שחייבים להיות מחוברים לעץ כדי שריכוז הסוכר ימשיך לעלות והפרי יבשיל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.